Main Menu

Wreszcie są!

WAKACJE!!!

Upragnione, wyczekane.

Właśnie pożegnaliśmy bieżący rok szkolny. Po trudach intensywnej pracy i nauki nadszedł czas zasłużonego wypoczynku.

Czas wymarzonych wyjazdów, czas doświadczania, poznawania ludzi i miejsc, czas zabawy, relaksu i odpoczynku.

Wszystkim korzystającym z bogatych darów lata życzymy spokoju, słońca, ciepła.

22 czerwca 2018 r. uczniowie klas pierwszych i drugich po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Ponad 200 gimnazjalistów ze szkół powiatu brodnickiego odwiedziło III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy w czasie Drzwi Otwartych.

6 i 7 czerwca w BDK młodzi aktorzy z III LO i ZS nr 1 zaprezentowali publiczności spektakl pt. „Anna Wazówna - kobieta niepospolita”. Wspaniałe, barwne, rozśpiewane widowisko zdobyło uznanie publiczności.

23 maja o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Brodnicy Stowarzyszenie "Na Wiejskiej" przeprowadziło międzyszkolny konkurs "Wielki test: Anna Wazówna i zioła. Dynastia Wazów na tronie polskim". Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele III LO

Prezes Brodnickiego Stowarzyszenia Kultury zaprasza  6 czerwca o godzinie 17.30 do  sali widowiskowej BDK, gdzie  odbędzie się spektakl
pt. "Anna Wazówna kobieta niepospolita”
w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy.

40-osobowy zespół młodych aktorów pod kierunkiem Anny Biłas  i Iwony Wiśniewskiej przygotował widowiskowy spektakl o Annie Wazównie. Spektakl wzruszający, pełen muzyki, wspaniałe dekoracje i stroje z epoki.
Aktorzy i reżyserzy spektaklu zapraszają także w czwartek
do BDK na godzinie 10.00 lub 12.00.

Zadanie dofinansowane jest ze środków Gminy Miasta Brodnicy.

30 maja w III LO odbyła się uroczystość różyczkowania.  69 absolwentów szkoły otrzymało róże z rąk swoich młodszych kolegów z klas drugich. W obecności wielu  gości wyróżniono najlepszych uczniów szkoły.

4 maja 2018 roku 66 uczniów III LO w Brodnicy stawiło się w szkole, by o godzinie 9.00 rozpocząć swój egzamin dojrzałości.

Jak tradycja nakazuje, na początek trzeba było zmierzyć się z arkuszem maturalnym z języka polskiego.

Na początku maja świętowaliśmy Dzień Flagi i Narodowe Święto Trzeciego Maja.

27 kwietnia 2018 r. pożegnamy uczniów klas maturalnych.

Uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły rozpocznie się o godzinie 11.40 w sali audytoryjnej nr 13.