Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

We wrześniu trzydziestoosobowa grupa licealistów z III LO w Brodnicy wyjechała na UMK w Toruniu, by zgłębić wiedzę na temat zanieczyszczeń środowiska .

W czasie szkolnej wycieczki III LO w Brodnicy we wrześniu 2017 roku  Monika Klocek wykonała interesujące zdjęcia , prezentujące Muzeum -obozy Auschwitz i Auschwitz II Birkenau.
Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Red.

 Uczniowie klas I pod czujnym okiem nauczycieli byli przygotowywani do otrzęsin. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji poznawali swoich nowych kolegów i   nauczycieli.

    Od 6 do 8 września2017r. młodzież klas pierwszych  III LO  oraz nauczyciele z dyrekcją  uczestniczyli w obozie integracyjnym .

Nasza koleżanka z III LO w Brodnicy, Paulina Rumińska, która przed wakacjami została laureatką  13. Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu” we wrześniu odebrała nagrody w Ciechocinku.

Po raz kolejny uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy wyjechali w Tatry. Wycieczka w góry obok obozu integracyjnego stała się już szkolną tradycją.

Rozpoczęcie roku szkolnego
odbędzie się 04.09.2017r.

III Liceum Ogólnokształcące

 Klasy I  - III   - godz. 8.30 - sala audytoryjna nr 13 ( budynek LO)

Mateusz Wróblewski uczeń III LO i Przewodniczący Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej Miasta Brodnicy został wybrany na Marszałka Sejmu Dzieci i Młodzieży.

1 czerwca współprowadził  XXIII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Tematem wiodącym tegorocznej edycji SDiM była: Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej. Brodniczanie podjęli się realizacji projektu polegającego na konsultacjach społecznych w sprawie nazewnictwa ulic w Brodnicy.

Podróż w czasie i przestrzeni  odbyli uczniowie III LO, którzy pojechali do Warszawy na wycieczkę tematyczną z wiedzy o społeczeństwie.

Wesoło i słodko było w czasie  Drzwi  Otwartych w III LO w Brodnicy. Uczniowie trzecich klas gimnazjów z powiatu brodnickiego poznawali szkołę i swoich przyszłych kolegów.

Zapraszamy na Drzwi Otwarte do 3 Liceum Ogólnokształcącego

31 maja 2017r na godzinę 10.00.

Back to top