Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W ubiegły czwartek klasa Ib ruszyła na "podbój" Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się od Immersyjnej wystawy Klimta oraz Muzeum Neonów. Następnie klasa spacerowała po  Starówce, Krakowskim Przedmieściu idąc w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza i Pałacu Kultury. Głównym punktem dnia był musical "We will rock you" w teatrze Roma.
Klasa Ib miała dzień pełen wrażeń!

" Człowiek jest dla człowieka lekarstwem" - z takim przesłaniem dotarli do nas dzisiaj ORGANIŚCI. Cudowni ludzie przemierzający Polskę na rowerach i niosący nadzieję... Nadzieję na nowe życie...W tym roku odbył się już 10 Rajd dla transplantacji.
Klasa IIb z opiekunkami: p. M.Goździkowską i p. D.Lisowską przebywali na trzydniowym biwaku w Ośrodku Stepol w Bachotku.
Odnosimy kolejne sukcesy! W piątek 31.05 i sobotę 1.06 na w hali OSIR odbywały się Mistrzostwa Polski Fit Kid i Acro Free Dance. Nasze uczennice Sara Małkiewicz i Aleksandra Osińska trenujące na co dzień w Towarzystwie Gimnastycznym Sokół Brodnica, zajęły miejsca na podium i tym samym zakwalifikowały się na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się w Bułgarii 👏

Półmetek edukacji uczniowie klas II naszej szkoły wraz z nauczycielami świętowali w środę 29 maja w restauracji "U Bosmana". Połowinki – wieloletnia tradycja naszej szkoły – były niezwykle udane, na pewno zapadną wszystkim uczniom w pamięci.

28 maja w naszym liceum odbyły się drzwi otwarte, w czasie których uczniowie klas ósmych okolicznych szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz poznać bazę dydaktyczną naszej szkoły.

W dniach 10 i 20 kwietnia odbyła się Szkolna Liga Strzelecka organizowana przez LOK w Brodnicy. W kategorii indywidualnej dziewcząt Julita Płocharska z klasy IIIa zajęła 1 miejsce.

To już kolejny raz kiedy na słodko świętujemy omawianie „ Lalki” Bolesława Prusa. Lektury ponadczasowej, prawdziwej życiowo i jakże przydatnej na maturze. Inicjatorami tak przemiłej lekcji była klasa IIF i pani Anetta Maciejko 🎂

III Liceum uczestniczyło w Manewrach Patriotycznych które odbyły się 10 maja 2024r. W tej edycji zaproszenie przyjęli wyjątkowi goście. Z prof. Markiem Safjanem jako wybitnym znawcą prawa oraz sędzią Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej młodzież mogła porozmawiać o działalności trybunału i meandrach europejskiego prawa.

8 maja w sali audytoryjnej naszej szkoły odbyła się konferencja pn. PROFILAKTYKA ZDROWIA PSYCHICZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY WYZWANIEM BRODNICKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI.

Matury podstawowe z j.polskiego, matematyki i j.angielskiego już za nami!Pomimo stresu, nasi maturzyści dumnie i z uśmiechem przystąpili do egzaminu dojrzałości. W najbliższych dniach czekają jeszcze matury z innych przedmiotów. Życzymy powodzenia!

Back to top