🧚‍♀️Różowe skrzyneczki w miejskich instytucjach🧚‍♀️
W okresie ferii zimowych zostanie zrealizowana inicjatywa Gminy Miasta Brodnicy, polegająca na zainstalowaniu we wszystkich szkołach miejskich, w budynkach instytucji kultury i sportu, jak również w budynku urzędu ogólnodostępnych skrzyneczek na menstruacyjne środki higieny osobistej dla dziewcząt i kobiet w trudnej sytuacji ekonomicznej lub w sytuacji gdy akurat nie mają tych środków przy sobie.
💟„W damskich toaletach zawisną tak zwane RÓŻOWE SKRZYNECZKI, które będą wyposażone w środki higieny osobistej dla kobiet. Jestem przekonany, że świadomość, że można skorzystać z wyposażenia takiej skrzyneczki da wielu dziewczętom i kobietom w naszym mieście poczucie bezpieczeństwa – mówi Jarosław Radacz Burmistrz Brodnicy.”
💟Gmina Miasta Brodnicy zakupiła łącznie 11 sztuk skrzyneczek i wyposażyła je w menstruacyjne środki higieny osobistej tj. podpaski i tampony.
Według danych statystycznych problem ubóstwa menstruacyjnego dotyka około pół miliona Polek, w tym często młodych dziewcząt. Brak dostępu do środków higieny menstruacyjnej często odbiera godność, powoduje poczucie zażenowania i wstydu. Najwyższa pora aby to zmienić. Mamy nadzieję, że powyższa inicjatywa to krok milowy, aby rozpocząć te zmiany, aby temat menstruacji przestał być tematem tabu. Zależy nam również na edukacji na temat dojrzewania i menstruacji.
💟Miejsca gdzie pojawią się RÓŻOWE SKRZYNECZKI w Brodnicy:
1. Zespół Szkół nr 1 ul. Matejki 5 (szkoła podstawowa oraz liceum)
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 ul. Kolejowa 62
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 ul. 3 maja 2