Szkolny teatr "Podarta kurtyna" Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy zachwycił widzów spektaklem świątecznym o św. Franciszku. Spektakl  pt. „To Niebo podtrzymuje Ziemię” był oparty na motywach filmów „Św. Franciszek z Asyżu” oraz „Franciszek i przyjaciele".

Głównymi organizatorkami oraz odpowiedzialnymi za reżyserię były Pani Anna Biłas i Pani Iwona Wiśniewska. W organizacji przedstawienia były również zaangażowane panie: Małgorzata Wierzbowska, Wioletta Brokos, Agnieszka Głowacka, Anetta Maciejko oraz pani wicedyrektor Agnieszka Głowacka-Kaliszer. Premiera odbyła się 15 grudnia na deskach Brodnickiego Domu Kultury w trakcie Wigilii Samorządowej. Nasi szkolni aktorzy ponownie występowali w BDK przed społecznością brodnicką w niedzielę 17 grudnia, następnie 18 grudnia w trakcie Wigilii dla pracowników zs1 w Brodnicy oraz we wtorek 19 grudnia przed młodzieżą szkolną. Przepiękna muzyka, stroje, sceneria, gra aktorska sprawiły, że występ był magiczny, piękny i refleksyjny. Dziękujemy za tak wspaniałe widowisko!