10 listopada zainaugurowaliśmy w naszej szkole obchody tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości. W związku z tym, iż nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu", społeczność szkolna zebrała się przed murami szkoły aby o 11.11 wspólnie zaśpiewać Mazurek Dąbrowskiego. W ten dzień na korytarzach III LO rozbrzmiewały również pieśni patriotyczne, widniały gazetki historyczne, nie zabrakło też tańca z lat 20- Charleston'a w wykonaniu naszej zdolnej młodzieży.

Ponadto, część naszych uczniów i nauczycieli wzięła udział w XIII Brodnickich Manewrach Patriotycznych. Dziękujemy naszym nauczycielom historii, którzy zaangażowali się w przygotowania: p. Iwonie Malinowskiej, p. Radosławowi Stawskiemu, p. Nikodemowi Beksie oraz p. Dariuszowi Nowackiemu, jak również p. Katarzynie Pawłowskiej i p.Marianowi Sonakowskiemu za opiekę nad przebiegiem manewrów.