W październiku odbyły się zawody o tytuł "Króla Strzelców 2023". Drużyna III LO zajęła pierwsze miejsce w składzie: Julita Płocharska, Nikola Gutowska, Maja Speina. Julita zdobyła pierwsze miejsce i tytuł "Króla Strzelców 2023". Gratulacje Dziewczyny 👏👏👏 Tak trzymać 💪🥰

Uczennice naszej szkoły Julita Płocharska i Nikola Gutowska z klasy 3a cyklicznie reprezentują III LO w zawodach strzeleckich organizowanych przez Ligę Obrony Kraju w Brodnicy. Dziewczyny już od pierwszej klasy startują w zawodach i odnoszą w nich sukcesy. Zawody są konkurencją między szkołami powiatu brodnickiego. We wrześniu tego roku odbyły się Powiatowe Zawody Szkolnej Ligii Strzeleckiej, w których dziewczyny w składzie: Julita Płocharska, Nikola Gutowska, Aurelia Jankowska wywalczyły drugie miejsce drużynowo, a Julita zajęła drugie miejsce indywidualnie.