"Może to wszystko

dzieje się w laboratorium?

Pod jedną lampą w dzień

i miliardami w nocy?"

Wisława Szymborska

31 maja 2023 r. III LO w Brodnicy otworzyło szeroko drzwi, by gościć z radością młodszych kolegów - uczennice i uczniów klas ósmych ze szkół powiatu brodnickiego.

Było żywiołowo, barwnie, wesoło i z rozmachem.

Spotkanie główne dla przybyłych odbywało się w sali 13 - w kilku grupach, od godz. 10.00 oraz od 12.15.

Tegoroczne Drzwi Otwarte zorganizowano wokół motywu przewodniego, jakim były KOLORY - pod hasłem "Laboratorium Tysiąca Barw".

Na początek licealiści przywitali zebranych muzyczną dedykacją z przesłaniem, by rozgonić ponure ciemne skłębione zasłony, dostrzec słońce i jednak pomalować rzeczywistośc, nadać jej kolorów. Po okresie pandemii, uznaliśmy za stosowne przypomnieć wszystkim, że świat jest pełen barw a ludzie - fantastyczni i zróżnicowani, jak odcienie różnych kolorów, zaś razem tworzymy jeden wspólny piękny wielobarwny obraz.

Po spotkaniu z dyrekcją, panem Markiem Jasińskim oraz panią Agnieszką Głowacką-Kaliszer w sali 13, którzy przedstawili osiągnięcia szkoły oraz przybliżyli działania podejmowane w III LO przez cały rok szkolny i zaprezentowali ofertę edukacyjną na rok 2023/2024, goście udali się w mniejszych grupach na zwiedzanie naszej szkoły, aby poznać jej koloryt i poczuć niezwykłą atmosferę.

Na gości czekała młodzież i kadra w salach, w których przygotowano pokazy i prezentacje tematyczne, w tym m. in. doświadczenia chemiczne, fizyczne, laboratorium druku 3D i prezentację na temat zajęć EDB, symulację wizyty na oddziale chirurgicznym, zadania z języków obcych nauczanych w szkole, kreatywne zabawy w sali geograficznej, pokazy sportowe - w tym taniec JERUZALEMA i wystawę osiągnięć sportowych uczniów. Nie zabrakło poczęstunku - smacznego i zdrowego - w kawiarence i przy straganie owocowym. Ponadto była okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w kolorowej ramce z wykorzystaniem akcesoriów FOTOBUDKI.

Wielki entuzjazm wzbudził koncert zespołu rockowego w sali 15 oraz koncert muzyków w holu szkolnym i wystawa plastyczna pt. "Barwy w sztuce".

Licealiści z radością i pełnym oddaniem prezentowali młodszym uczniom swoją szkołę.

Dziękujemy, że byliście z nami tego dnia i zapraszamy we wrześniu - na stałe.