10 czerwca 2022 r. odbyło się tradycyjne Różyczkowanie.

Było to uroczyste pożegnanie absolwentów ze szkołą, kadrą pedagogiczną i młodszymi kolegami.

Było dostojnie i pięknie.

Młodzież pięciu klas, która opuściła szkołę z końcem kwietnia, po raz ostatni spotkała się w dobrze znanym sobie gronie.

Najlepsi uczniowie odebrali nagrody i gratulacje. Był to wyjątkowy rocznik - znaczna część populacji zdobyła świadectwo z wyróżnieniem.

Najwyższą średnią uzyskała Wiktoria Bielawa, która otrzymała tradycyjnie Kryształową Kulę - trofeum dla najlepszego ucznia III Liceum Ogólnokształcącego.

Wyróżnienie dla Najlepszego Matematyka zdobył Hubert Malinowski, zaś Najlepszym Humanistą okazał się Dominik Maciejewski.

Nagrody za pracę na rzecz społeczności szkolnej, wolontariat, działalność artystyczną i osiągnięcia sportowe z rąk zaproszonych dostojnych gości odebrała liczna grupa absolwentów.

Absolwenci rocznik 2022 zamykają pewien etap jako ostatnia grupa wywodząca się z gimnazjum. Wraz z nimi na dobre kończy się czas gimnazjów, ale zaczyna nowa szkolna tradycja: Księgi Rocznika - albumu pamiątkowego absolwentów, który właśnie oni stworzyli po raz pierwszy, wraz z dyrekcją i wychowawcami.

Młodsi koledzy, jak każe tradycja, przypięli absolwentom piękne czerwone róże. Absolwenci przekazali szkole pamiątkowe tablo, które wkrótce ozdobi korytarz szkolny.

Całość uroczystości przebiegała pod hasłem "Wolność - kocham i rozumiem".

Relacja fotograficzna już wkrótce.