"To niemal komiczne, że astronautów stereotypowo uważa się za śmiałków z zamiłowaniem do brawury.

Z reguły jesteśmy metodycznymi pedantami, naszą pasją nie są emocjonujące przeżycia, ale wytrwała harówka."

Chris Hadfield, "Kosmiczny poradnik życia na Ziemi"

W dniach 01 - 03 grudnia 2021 r. reprezentacja młodzieży III LO uczestniczyła w wyjeździe do Warszawy.

Grupa odwiedziła wiele ciekawych miejsc, w tym Światową Wystawę Kosmonautyki, która szczególnie rozbudziła wyobraźnię wszystkich uczestników wycieczki.

Uczniowie klas II i III pierwszego dnia odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie zbierali kartki z kalendarza powstania oraz poznawali szczegóły z nim związane, zwiedzając poszczególne sale muzealne, korzystając z dostępnych obiektów multimedialnych oraz wiedzy i opieki przewodników.

Następnego dnia młodzież miała okazję gościć w niezwykłym Centrum Nauki Kopernik, gdzie korzystała chętnie z wielu interaktywnych wystaw, poszerzając wiedzę z różnych dziedzin. Następnie wszyscy udali się do Zamku Królewskiego, przeszli przez Starówkę, po czym zatrzymali się przy Bibliotece Uniwersyteckiej i przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Trzeciego dnia licealiści zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Narodowe, Muzeum Neonów i Światową Wystawę Kosmonautyki - zatem każdy z uczestników wycieczki mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszyscy zgodnie uznali, że Warszawa jest piękna. Wielu zamarzyły się wspaniałe wynalazki, odkrycia i wyprawy - tajemnice Wszechświata są wciąż niezgłębione i być może kiedyś ktoś z nich będzie mieć okazję zbliżyć się nieco do poznania istoty Kosmosu i naszego w nim miejsca.