"Rozgrzej się herbatą z miodem... czujesz, jak pachną pomarańcze i goździki?"

Natalia Sońska, "Garść pierników, szczypta miłości"

W ramach przygotowań przed nadchodzącymi wydarzeniami, w pogoni za nieuchwytną aurą właściwą tej porze roku, uczniowie klasy IIIaL3 oraz IIIcL3 wybrali się na mikołajkowy wyjazd integracyjny do Torunia.

Nie tylko po to, by odnaleźć w sobie dziecko, poczuć klimat nadchodzących świąt, ale także w pogoni za mocnymi wrażeniami i normalnością - na premierowy film 2021 "Nie czas umierać", czyli najnowszą część przygód agenta 007, Jamesa Bonda.

Pandemia i związane z nią kształcenie zdalne bądź hybrydowe sprawiły, że ludzie oddalili się od siebie jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak, gdy chce się być razem, nie trzeba wiele - wystarczy po prostu chcieć.

Wyjazd integracyjny był okazją do spędzenia miłego dnia w towarzystwie koleżanek, kolegów oraz opiekunów.

Na początku była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, przy ul. Rabiańskiej w Toruniu. W tym miejscu wciąż pielęgnuje się tradycję typową dla miasta znanego z wypieku pysznych pierników. Nie ma bardziej charakterystycznego  pachnącego symbolu świąt.

Żywe Muzeum Piernika jest ciekawostką i atrakcją turystyczną dla wszystkich odwiedzających Toruń.

Po nauce i pracy przyszedł czas na relaks w kinie, z którego wszyscy wyszli pełni wrażeń i z jednym pytaniem na ustach: "Ale jak to? Jamesa Bonda już nie będzie?"

Film warty obejrzenia, z wieloma efektami specjalnymi, doskonałą grą aktorską, zapierającymi dech w piersi ujęciami w niezwykłych miejscach, w tym we włoskiej Materze i piękną muzyką w tle.