"Dlaczego widok morza jest nam tak nieskończenie i wiecznie miły?

Bo morze ukonkretnia jednocześnie idee ogromu i ruchu.

Sześć lub siedem mil to dla człowieka zasięg nieskończoności. Nieokreśloność w miniaturze."

Charles Pierre Baudelaire

W dniach 13-15 września 2021 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami uczestniczyli w obozie integracyjnym.

Towarzyszyła im grupa starszych licealistów, którzy zadbali o podtrzymanie tradycji "pirackich otrzęsin", jaka od lat odbywa się w pięknych okolicznościach przyrody nad Morzem Bałtyckim.

Korzystając z możliwości organizowania wydarzeń masowych, licealiści, spragnieni odmiany i mocnych wrażeń, chętnie wyruszyli na wybrzeże.

Obóz integracyjny na rozpoczęcie nauki w III LO zapisał się już na stałe w kalendarzu szkolnym i cieszy się ogromną popularnością. Młodzież ma okazję poznać się i nawiązać przyjaźnie w nowym środowisku. Podczas wyjazdu odbywają się zajęcia integracyjne, sportowe oraz edukacyjne - w formie przyjemnej zabawy, a także dostosowane do warunków i możliwości "otrzęsiny", podczas których uczniowie klas rocznikowo starszych przygotowują różnorodne zadania do wykonania dla swoich młodszych kolegów.

Nie inaczej było w tym roku. Pierwszego dnia pierwszoklasiści budowali zamki z piasku i wymyślali ich historię, wieczorem natomiast bawili się na wspólnej dyskotece w fantastycznej sali tanecznej ośrodka "Pomorzanka", który gości naszą szkołę od wielu lat.

Drugi dzień upłynął na zajęciach integracyjnych oraz tworzeniu prezentacji klas, które zaprezentowano ostatniego dnia. Po południu odbyły się "otrzęsiny", które jak zwykle przyniosły wszystkim dużo radości.

Był też czas na odpoczynek, relaks oraz spacer po Władysławowie.

Trzeciego dnia cała grupa pożegnała się z Bałtykiem i wyruszyła w drogę powrotną do domu, zabierając z sobą zapierający dech w piersiach widok ukochanego Bałtyku i powiew nieskończoności...