"Cel podróży to nie miejsce, do którego zmierzasz,

a nowa perspektywa, z jaką patrzysz na świat."

Henry Miller

25 czerwca 2021 r. uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego odebrali świadectwa z rąk wychowawców.

Wakacje 2021 rozpoczęte!

Po trudnym roku pracy w warunkach narzuconych przez pandemię COVID-19 społeczność naszej szkoły oficjalnie zamknęła rok szkolny 2020/2021.

Po raz ostatni przed letnią przerwą młodzież spotkała się ze swoimi wychowawcami. Był czas na spojrzenie wstecz, podsumowanie pracy i refleksję nad tym, z czym wszyscy musieliśmy się zmierzyć. Czas na wzruszenia, smutek, ale przede wszystkim pora na radość i nadzieję, że będzie dobrze.

Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody.

Przed odejściem na letni wypoczynek, wychowawcy przypomnieli o konieczności przestrzegania zasad BHP podczas wakacji oraz konieczności stosowania się do wprowadzanych zasad i ograniczeń sanitarnych.

Miłym akcentem były kremówki, których nie mogło zabraknąć - dopiero teraz mogliśmy przywrócić tradycję wspólnego spożywania ulubionego specjału Jana Pawła II.

Mimo obostrzeń, ostatnie spotkania w szkole z wychowawcami i kolegami miały podniosły charakter.

A teraz pora na zasłużony wypoczynek letni.

Pamiętajmy, nie trzeba wyruszać w dalekie podróże - liczy się sam czas swobody i to, jak go spędzamy oraz ludzie, którymi się otaczamy.

Życzymy wszystkim udanego lata, pięknej pogody, uśmiechu, relaksu, pozytywnych doświadczeń i nowej perspektywy.

Do zobaczenia we wrześniu.

Redakcja szkolnej strony internetowej