W środę 2 czerwca 2021 uczniowie klas pierwszych zmierzyli się z zadaniami w ramach międzynarodowego konkursu "Mathematiques Sans Frontieres"

Konkurs odbywa się w wielu krajach Europy Zachodniej, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Brazylii. Polscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w tych zawodach po raz dwudziesty dziewiąty. Warunkiem jest udział całych klas.

Nasi pierwszoklasiści w grupach rozwiązywali zadania osadzone w kontekście rzeczywistym - np. pomagali Cecylii w zakupie znaczków pocztowych a Leonowi w zmontowaniu stolika do kawy. Rozwiązanie jednego z zadań trzeba było przedstawić w języku angielskim.

Oprócz umiejętności ściśle związanych z przedmiotem, w konkursie oceniana jest również estetyka rozwiązań, zatem uczniowie musieli wykazać się także dużą kreatywnością podczas przedstawiania odpowiedzi na pytania sformułowane w zadaniu.

Wszystkim uczestnikom życzymy wysokich miejsc. Krajowe wyniki konkursu poznamy za miesiąc.