"Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno - piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby"

Bertrand Russel.

22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu matematycznego KANGUR.

III Liceum Ogólnokształcące było jedyną szkołą ponadpodstawową w powiecie, która wzięła udział w bieżącym roku szkolnym w tym znanym i lubianym konkursie.

W miniony czwartek młodzież naszego liceum miała okazję spróbować swoich sił w międzynarodowym konkursie matematycznym.

Uczniowie przystąpili do naukowej rywalizacji  w dwóch kategoriach: Junior i Student. Pisali test w formie stacjonarnej.

Zadania konkursowe wymagały od uczniów pomysłowości i często osadzone były w kontekście rzeczywistym.

Kangur Matematyczny jest niezwykle popularny i przyciąga pasjonatów nauki z różnych krajów świata niezmiennie od wielu lat. Wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych minionego wieku przez popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W Europie został zorganizowany po raz pierwszy w roku 1990. Szczegóły oraz zadania  konkursowe ustala międzynarodowe towarzystwo "Kangourou Sans Frontiers" na podstawie propozycji nadesłanych przez poszczególne kraje.

Pandemia nie przeszkodziła nam w organizacji wydarzenia, które odbyło się w murach III LO, z zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zamiłowania do nauki i życzymy najwyższych wyników.