W dniach 3 - 16 marca 2021 r. tegoroczni maturzyści korzystają z okazji do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności pisząc testy diagnostyczne - tym razem przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W naszej szkole jest to już kolejna wielka próba sił przed majowymi egzaminami maturalnymi.

Uczniowie klas trzecich z zapałem przystąpili do pracy z arkuszami próbnymi z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, zgodnie z przedstawionym przez CKE harmonogramem.

Młodzież pisała testy w formie stacjonarnej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić się po raz drugi oraz porównać stopień trudności i charakter zadań zawartych w różnych arkuszach diagnostycznych, co niewątpliwie pozwala na uzyskanie pełniejszego obrazu własnych możliwości i bardziej trafną ewaluację wiedzy na krótko przed maturą.

Testy opracowane przez ekspertów CKE zawierały treści dostosowane do zmian ogłoszonych przez MEN w związku z sytuacją wymuszoną przez pandemię COVID-19.

Maturzystom życzymy dalszej wytężonej pracy i wymarzonych wyników podczas właściwych już egzaminów, które odbędą się w maju.

Powodzenia!