W piątek 18 września 2020 r. w X LO w Toruniu odbył się opóźniony finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego im. prof. Stefana Banacha.

Kamil Dobies z klasy IIaL4 oraz Hubert Malinowski z klasy IIbL3 zajęli zaszczytne II miejsce.

Wśród finalistów znalazła się również Otylia Wójcik z klasy IIbL3.

Uczestnicy konkursu przez trzy godziny zmagali się z zadaniami, których celem było wyłonienie najlepszych matematyków naszego województwa.

Hubert i Kamil, uzyskując II miejsce w konkursie, zdobyli także dodatkowe punkty na drodze do kolejnego celu, jakim jest stypendium "Prymus Pomorza i Kujaw" dla uczniów uzdolnionych w dziedzinach matematycznych, przyrodniczych, informatycznych, językowych i przedsiębiorczości.

Wysiłek włożony w przygotowania do konkursu oraz zapał i zaangażowanie opłaciły się - zaowocowały w pełni zasłużonym sukcesem.

Otylii, Hubertowi i Kamilowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.