18 maja 2020 r. obchodziliśmy  wspomnienie  urodzin Jana Pawła II

Pomimo trudnej sytuacji w kraju i na świecie związanej z zagrożeniem epidemiologicznym, uczciliśmy radosne wydarzenie związane z Patronem naszej szkoły.

Uroczystości, z powodu pandemii COVID-19 niestety skromniejsze od planowanych, odbywały się w całej Polsce już w weekend poprzedzający pamiętny dzień urodzin Karola Wojtyły. TVP transmitowała koncerty poświęcone Papieżowi, nagrane wcześniej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Były liczne msze, filmy oraz programy poświęcone Janowi Pawłowi II.

Przedstawiciele naszej społeczności szkolnej: dyrekcja, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy administracji wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele farnym, gdzie złożyli kwiaty i upamiętnili słowem, śpiewem i obecnością Papieża Polaka. Nie zabrakło symbolicznych kremówek.

Wychowawcy wraz ze swoimi podopiecznymi pochylili się nad przesłaniem Ojca Świętego, Jego nauczaniem i działaniem podczas zajęć w ramach godziny wychowawczej. Młodzież wykonała także prace plastyczne o tematyce papieskiej.

Dziś, po tylu latach, nie zapominajmy czego chciał nas nauczyć Jan Paweł II.

Pamiętajmy i wcielajmy w życie słowa Papieża Polaka - by stały się rzeczywistością a nie głoszoną ideologią bez poparcia w czynach rzeczywistych na każdej płaszczyźnie życia ludzkiego.