24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas trzecich zakończyli edukację. Pożegnaliśmy ich na wirtualnym zakończeniu roku szkolnego

Młodzież klas pierwszych i drugich III Liceum Ogólnokształcącego przygotowała wzruszającą część artystyczną.

Podczas wirtualnej uroczystości, prowadzonej przez Jakuba i Mateusza Pawłowskich, ostatnie oficjalne słowa do tegorocznych maturzystów skierował Tomasz Wysocki, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Brodnicy oraz Maria Malinowska, wicedyrektor do spraw liceum. Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 pani Urszula Sarnowska.

Nie zabrakło wspomnień i wzruszeń, przy doskonale dobranej oprawie  muzycznej. Maturzyści nie zawiedli - przygotowali krótki, poruszający film - refleksje oraz migawki zdarzeń, jakie szczególnie zapadły w pamięci abiturientów, którymi zapragnęli podzielić się z całą społecznością szkolną.

Jakże inne było to zakończenie roku od wszystkich dotychczasowych. Inne, dziwne, niezwykłe, pamiętne.

III LO po raz kolejny udowodniło, że nie ma rzeczy niemożliwych, kiedy jest wola i pragnienie, poparte wewnętrznym przekonaniem, że "tak trzeba" oraz twórczym  wysiłkiem wielu osób.

Gratulujemy ukończenia szkoły.

Trzymamy za Was kciuki i z niecierpliwością czekamy na spotkanie w normalnych, choć na pewno także nieco już innych, okolicznościach.