Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

Podarta kurtyna

Prezentacja LO

Film III LO

16 stycznia 2020 r. młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - spotkaniu z pisarką.

W auli III LO w Brodnicy z uczniami klas pierwszych oraz humanistami z pozostałych klas spotkała się autorka kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo położonej niedaleko Brodnicy - Katarzyna Puzyńska. Literatka dała się nam poznać jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii i miłośnik psów, asystujących jej podczas pisania. Pani Katarzyna Puzyńska została zaproszona do naszego liceum przez wicedyrektor Marię Malinowską i nauczycielkę Małgorzatę Wierzbowską w ramach realizacji programu wiedzy o kulturze.

Od samej autorki kryminałów uczniowie dowiedzieli się naprawdę wiele, nie tylko o sztuce tworzenia, ale także o bardziej przyziemnych sprawach, np. iż posiada dom w okolicach Brodnicy, pierwszymi recenzentami jej książek są bliscy, mąż (jako specjalista od rehabilitacji) pomaga w ustalaniu szczegółów anatomicznych w związku z opisywanymi morderstwami. Puzyńska  zdradziła też, że jej przygoda pisarska zaczęła się od książek Agathy Christie, opowiedziała także m. in. o swoich tatuażach czy ulubionych miejscach.

Dyrekcja szkoły wyraża nadzieję i zamiar włączenia społeczności uczniowskiej w organizowanie corocznych zlotów czytelników książek Katarzyny Puzyńskiej.

                    

Back to top