Tegoroczny spektakl wigilijny III LO miał swoją premierę 16 grudnia na scenie Brodnickiego Domu Kultury.

Przedstawienie wyreżyserowały panie Iwona Wiśniewska i Anna Biłas.

Teatr szkolny PODARTA KURTYNA tym razem przeniósł nas do  świata znanego z baśni, jednakże w nowym ujęciu scenicznym - jak zawsze dopracowanym, efektownym i przygotowanym z wielkim rozmachem.  "Dziewczynka z zapałkami" oczarowała wszystkich: gra aktorska, choreografia, dekoracje, stroje, efekty specjalne, oprawa muzyczna - na najwyższym poziomie, pozwoliły delektować się poruszającą opowieścią o ponadczasowym  przesłaniu i przypomnieć sobie, z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, jakie wartości należy chronić i promować, niezależnie od okoliczności, upływającego czasu i kolei losu.