18 listopada 2019 r. nasi uczniowie Mateusz Pawłowski oraz Dawid Przybyłowski po raz kolejny wzięli udział w akcji "Czytanie na ekranie" organizowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną.

Tym razem czytający zaprezentowali wybrane teksty laureatki literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 - Olgi Tokarczuk.

Jesteśmy dumni z naszej pisarki, która otrzymała tę prestiżową nagrodę. Twórczość noblistki, choć bywa uznawana za kontrowersyjną, dotyka różnych aspektów ludzkiego istnienia, skłania do głębokiej refleksji egzystencjalnej. Jej powieść "Prawiek" jest jedną z najambitniejszych powieści, jakie powstały w ciągu ostatnich lat.