07 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły wraz z kadrą pedagogiczną wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Główną atrakcją wyjazdu był spektakl AIDA w Teatrze Muzycznym Roma. Ponadczasowa historia miłosna, opowiedziana słowem, muzyką, tańcem i gestem, bez wątpienia zapadnie na długo w pamięć uczestników tej wyprawy.

Do Warszawy wyruszyła grupa 178 uczniów oraz ich 11 opiekunów. Wszyscy z ciekawością i podekscytowaniem czekali na wyprawę do stolicy, a przede wszystkim na przedstawienie muzyczne, którego polska prapremiera odbyła się 26 października 2019 r., wzbudzając zachwyt odbiorców.

Musical, skomponowany przez Eltona Johna do słów Tima Rice'a, opowiada historię zakazanej miłości Aidy, nubijskiej księżniczki wziętej do niewoli przez Egipcjan i Radamesa, kapitana egipskiej armii, zaręczonego z córką faraona.

Wcześniej tego dnia, przed spektaklem, młodzież wybrała się na spacer po Warszawie, m. in. złożyła wizytę przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz zwiedziła Zamek Królewski, podziwiając niezwykłe wnętrza tego zabytkowego obiektu i dzieła sztuki w nim zgromadzone.