Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

Podarta kurtyna

Prezentacja LO

Film III LO

16 października obchodziliśmy Dzień Papieski.

Była to zarazem okazja do uroczystego przyjęcia do grona społeczności III Liceum Ogólnokształcącego uczniów klas pierwszych.

W rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Tron Piotrowy młodzież licealna przygotowała krótki pokaz poświęcony Janowi Pawłowi II, Jego postaci, nauczaniu i przesłaniu, jakie pozostawił światu. Dyrekcja i Rada Rodziców zadbała, aby nie zabrakło innej formy upamiętnienia Papieża - Polaka, tj. pysznych kremówek, na które wszyscy czekali z radością.

Święto Patrona to ważny dzień w kalendarzu wydarzeń szkolnych, zatem tego właśnie dnia uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do naszego grona, w obecności wszystkich zgromadzonych.

W tym roku szkolnym rekrutacja była wręcz rekordowa -  naszą szkołę wybrały aż 273 osoby, z czego bardzo się cieszymy. Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz starsi uczniowie pragną dołożyć wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanego w nas zaufania.

Wszystkim życzymy dobrego roku 2019/2020.

Pamiętajmy, że to, co ważne i wartościowe zwykle nie przychodzi łatwo, wymaga wysiłku, nierzadko poświęcenia, czasem bólu i cierpienia, ale jest warte każdego trudu.

W poszukiwaniu wartości rzeczywistych w dziwnym świecie pozorów, wobec nęcących pokus, łatwych, powszechnych i oczywistych przyjemności, gestów i czynów obliczonych na partykularne interesy, bez poszanowania wolności oraz godności drugiego człowieka,  niech przyświecają nam słowa Jana Pawła II z poematu "Tryptyk rzymski":

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,

        musisz iść do góry, pod prąd..."

 

Back to top