Po wyjątkowej kampanii reklamowej, jaka poprzedziła tegoroczne wybory, młodzież III Liceum Ogólnokształcącego wybrała swój zarząd.

Od początku września społeczność uczniowska oraz kadra pedagogiczna naszej szkoły miała okazję podziwiać zakrojoną na szeroką skalę i całkiem profesjonalną kampanię wyborczą kandydatów do rady SU.

Początkowo nieśmiało rozwieszane pojedyncze plakaty poszczególnych kandydatów otworzyły drogę kreatywnej autoreklamie, spotom reklamowym, materiałom filmowym aż po zjawiskowe zjednoczenie we wspólnym celu - w wyniku wielu przemyśleń i w odpowiedzi na aktualne potrzeby zawiązała się grupa o obiecującej nazwie "Nowa Siła", która prężnie zabrała się do pracy w związku z nadchodzącymi wyborami. Kampania nabrała rozmachu, plakaty stały się coraz bardziej odważne i efektowne, kandydaci nabrali pewności siebie, pojawił się duch rywalizacji.

Zwieńczeniem akcji była debata kandydatów do rady SU, która, jak przystało na XXI wiek, była transmitowana na żywo.

Ostatecznie wybory odbyły się 30 września 2019 r. W głosowaniu wzięło udział 436 osób. Oddani 426 głosów ważnych. Przewodniczącą SU III Liceum Ogólnokształcącego została Lidia Szymańska, jej zastępcą Zuzanna Szymańska, pozostali członkowie rady SU to Mikołaj Witkowski oraz Natalia Wojnowska.

Wszystkim gratulujemy odwagi, zapału i popularności.

Życzymy owocnego roku szkolnego.