Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego udali się na obóz integracyjny do Władysławowa w celu szeroko pojętej integracji, pod hasłem "Morskie opowieści".

Pierwsza grupa młodzieży  była na obozie w dniach 4-6 września, zaś grupa uczniów po szkole podstawowej - w dniach 9-11 września 2019 r.

Uczniowie zabrali ze sobą stosowne stroje tematyczne, niezbędne przybory, chęć i zapał do pracy. Wszyscy z pełnym oddaniem zaangażowali się w zabawy integracyjne, tworząc obrazy z piasku na plaży czy też poznając się lepiej przy wykonywaniu wspólnych zadań, jak logo oraz prezentacja własnego zespołu klasowego.

Dodatkowych wrażeń dostarczyli starsi koledzy - młodzież po szkole gimnazjalnej uczestniczyła w zabawnych zawodach sportowych, przygotowanych przez nich pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego, zaś uczniowie klas po szkole podstawowej sprawdzali swoją wiedzę z zakresu muzyki, w konkurencji "Jaka to melodia".

Oprócz zajęć integracyjnych i rekreacyjnych nasi licealiści uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy, dzięki uprzejmości pana Marcina Suchoparskiego, który przybył do Władysławowa i dzielnie propagował właściwe zachowania, dzieląc się wiedzą najważniejszą - służącą ratowaniu życia.

Nie zabrakło przeżyć o charakterze  turystycznym i rozrywkowym - grupa pierwsza wybrała się na rejs po morzu w stylu wikingów, grupa druga podziwiała niezwykłe zwierzęta w fokarium, zaś wieczory wszyscy spędzali na tańcach i zabawie, w tym na nauce popularnej "belgijki".

Wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni.

Klasy  1L3  (liceum trzyletnie)

Klasy    1L4  (liceum czteroletnie)