"Więcej wysiłku wymaga udawanie, że się wie niż dowiedzenie się"(Agatha Christie)

Podążając za refleksją słynnej pisarki, 2 września 2019 r. dyrekcja, grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska III Liceum Ogólnokształcącego uroczyście otworzyła nowy rok szkolny.

O godzinie 12.00, po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, zgromadzoną na hali sportowej młodzież naszego liceum powitał dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Tomasz Wysocki.  Nauczyciel historii Radosław Stawski wygłosił krótki wykład upamiętniający rocznicę wybuchu II wojny  światowej. Po oficjalnej części młodzież udała się  do klas na spotkania z wychowawcami.

W wyniku podwójnej rekrutacji, w bieżącym roku młodzież klas pierwszych rozpoczęła naukę w dziesięciu oddziałach: ostatni absolwenci gimnazjów (pięć klas) oraz pierwsi absolwenci zreformowanych szkół podstawowych (pięć klas).

Dzięki staraniom dyrekcji oraz pracowników Zespołu Szkół Nr1 budynek szkolny przystosowano do zwiększonych potrzeb, zatem wszyscy uczniowie mogą pobierać naukę w naprawdę dobrych warunkach.

Redakcja szkolnej strony internetowej życzy wszystkim udanego roku 2019/2020.

Uczniom klas pierwszych życzymy wielu wspaniałych doświadczeń, zaś przyszłym maturzystom powodzenia w wysiłkach i trudach wytężonej pracy, którym będą musieli sprostać w tym szczególnie ważnym dla nich czasie.