85 tegorocznych absolwentów naszej szkoły podczas ceremonii różyczkowania odebrało różyczki, certyfikaty ukończenia szkoły i nagrody. Uroczystość uświetnili dorośli maturzyści, którzy zdawali tu maturę 20 lat temu.

Na dziedzińcu III LO dyrektor Tomasz Wysocki wraz z Maria Malinowską, nauczycielami i licealistami podejmowali wielu gości na czele z posłem Pawłem Szramką, burmistrzem miasta Jarosławem Radaczem, władzami miasta i starostwa brodnickiego oraz oświatowcami, samorządowcami, przyjaciółmi szkoły oraz rodzinami i bliskimi licealistów. Bohaterami dnia było 85 uczniów kończących naukę w III LO na czele z wychowawcami: Violettą Woźniak (kl. IIIa), Radosławem Stawskim (kl. IIIb), Iwoną Wiśniewską (kl. IIIc) i Anną Biłas (kl. IIId). Maturzyści efektownie zaprezentowali się w togach i biretach, a uroczystość poprowadzili Iwona Sochacka i Tomasz Kamiński.

Motywem przewodnim uroczystości artystycznych, towarzyszących spotkaniu był obraz hiszpańskiego surrealisty Salvadora Dali „Tożsamość pamięci”, przywołujący na myśl problematykę ponadczasowych wartości i przemijania W tym stylu wykonane zostało także pamiątkowe tablo tegorocznych licealistów, które tradycyjnie zawiśnie na jednym z korytarzy szkoły.

30 absolwentów odebrało świadectwo z paskiem, w tym 14 uzyskało średnią ocen 5,0 i powyżej. Dwaj najlepsi uczniowie w naszej szkole uzyskali średnią ocen 5,65. Kryształową kulę odebrał Sebastian Górski, a Michał Jaworski odebrał nagrodę specjalną ufundowaną przez pana posła Zbigniewa Sosnowskiego. Na uroczystość przybyli również ci, którzy zdawali maturę w naszej szkole 20 lat temu.

Dorośli maturzyści zajęli miejsca obok swoich wychowawców: Wiesławy Ciechowskiej i Waldemara Bielickiego, po raz drugi mieli okazję przeżyć ceremonię różyczkowania. W ich imieniu głos zabrała Miła Żuchowska.