Już po raz szósty w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy zorganizowano „Igrzyska Wiedzy”, w których wzięli udział uczniowie klas ósmych szkół podstawowych (6 marca) oraz młodzież klas trzecich z 9 gimnazjów powiatu brodnickiego (8 marca).

Przybyłych uczniów wraz z nauczycielami i kibicami oraz gości powitał dyrektor Tomasz Wysocki.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali problemy z różnych dziedzin nauki, choć dziedziną wiodącą była w tym roku matematyka. Drużyny  brały udział w rywalizacji w części biologiczno – chemicznej, historycznej, w zadaniach z literatury, geografii, fizyki, języka angielskiego, plastyki i matematyki. Dobór zadań miał na celu przełożenie teoretycznej wiedzy na wykorzystanie jej przez uczniów do celów praktycznych i nabycia konkretnych umiejętności.

W przerwach między konkurencjami goście słuchali utworów muzycznych oraz obserwowali ćwiczenia taneczne i popisy sprawnościowe w wykonaniu uczniów III LO. W rywalizacji zespołów swoje znaczenie mieli również przybyli kibice, a dokładniej ich zaangażowanie i doping.

Ostatecznie 8 marca po wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 2 w Brodnicy, drugie Gimnazjum nr 1 w Brodnicy, a trzecie ex aequo wywalczyły drużyny z Osieka, Pokrzydowa i Zbiczna. Czwarte miejsce przypadło zespołom z Jabłonowa i Szczuki.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4, na II uplasowała się Szkoła Podstawowa z Pokrzydowa, zaś III przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Brodnicy.

Dziękujemy wszystkim za udział, wspaniały doping, ogromne zaangażowanie, współtworzenie wspaniałej atmosfery w duchu naukowej rywalizacji, zaś zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Gimnazja (8 marca 2019)

Szkoły Podstawowe (6 marca 2019)