Tegoroczny bal maturzystów z III LO zorganizowany został w pałacu w Mortęgach pod Lubawą.

11 stycznia 2019 r. na Studniówce w stylowym obiekcie spotkali się uczniowie czterech klas trzecich wraz z osobami towarzyszącymi, wychowawcami (Anną Biłas, Iwoną Wiśniewską, Violettą Woźniak oraz Radosławem Stawskim), kadrą pedagogiczną i dyrekcją naszej szkoły. Tradycyjnego poloneza poprowadziła w pierwszej parze wicedyrektor Maria Malinowska i Eliasz Czajkowski.

Bal zorganizował komitet studniówkowy wyłoniony z grona rodzicielskiego na czele z Małgorzatą Miętkiewicz, Kamilą Sopuszyńską, Wiolettą Brokos, Katarzyną Pankowską, Danutą Szkulimowską i Grzegorzem Drumińskim. Układ choreograficzny poloneza przygotowała Iwona Kwiatkowska.

Jak przystało na tego typu imprezę, nie zabrakło atrakcji: dokonano wyboru królowej i króla balu, była także wspólna zumba oraz popularna belgijka. Nagrody w konkursach ufundowane zostały przez brodnickich sponsorów.

Całości dopełniły wykwintne potrawy hotelowej kuchni, muzyka w wykonaniu DJ Roberta oraz fotobudka.

W ocenie uczestników bal należał do udanych. Teraz pozostało wszystkim tylko odliczanie dni do matury w maju.