W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości tegoroczne świętowanie 11 listopada miało wyjątkowy charakter. Zespół Szkół nr 1 w Brodnicy przygotował niezwykłe wydarzenie - montaż słowno-muzyczny, na które zaprosił władze miasta oraz wszystkich mieszkańców Brodnicy.

W niedzielę 11 listopada na scenie Brodnickiego Domu Kultury uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Brodnicy wraz z opiekunami zaprezentowali piękne widowisko muzyczne poświęcone historii naszej Ojczyzny, drodze do odzyskania niepodległości oraz jej radosnemu świętowaniu w wolnym już kraju.

W trakcie 100-minutowego koncertu chór (pod kierunkiem Małgorzaty Wierzbowskiej i Jacka Stybora) oraz soliści, wraz z towarzyszeniem instrumentalistów, wykonali szereg utworów patriotycznych, zapraszając wszystkich zgromadzonych do wspólnego śpiewania. Pokaz wzbogaciła projekcja multimedialna materiałów archiwalnych oraz edukacyjnych, związanych tematycznie z  listopadowym świętem oraz dziejami naszego państwa, w tym animowanej historii Polski.

Koncert dał wszystkim wiele wzruszeń, okazję do refleksji oraz inspirację do radosnego świętowania niepodległości.

Red.