5 października 2018 r. uczniowie klas maturalnych odwiedzili stolicę w celach edukacyjnych - była to szybka powtórka kilku istotnych zagadnień z zakresu edukacji historycznej, patriotycznej i medialnej w przystępnej formie

Kilkudziesięciu uczniów (klasa 3b i 3d) wraz z nauczycielami wybrało się kolejny już raz na wycieczkę do Warszawy. Po emisji filmu w kinie, młodzież zwiedziła miasto. By lepiej poznać tajniki funkcjonowania państwa licealiści z Brodnicy odwiedzili gmach Sejmu RP (dzięki pomocy posła Pawła Szramki). Po lekcji wiedzy o społeczeństwie, dotyczącej funkcjonowania procesu legislacyjnego i pracy posłów, przyszedł czas na spacer Krakowskim Przedmieściem, Starym Miastem, a także lekcję historii w Zamku Królewskim w Warszawie. Wrażeń było wiele. Taka forma przyswajania wiedzy na pewno jest skuteczna i na długo pozostanie w pamięci.