Tegoroczni absolwenci i kadra III Liceum Ogólnokształcącego mają powód do dumy.

Na podstawie decyzji Kuratora Oświaty Województwa Kujawsko-Pomorskiego Marka Gralika III LO w Brodnicy zostało zaliczone do ścisłej czołówki szkół w województwie kujawsko-pomorskim pod względem wyników zdawalności tegorocznych matur.

Na corocznym spotkaniu Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami szkół listy gratulacyjne i wyróżnienia odebrali ci, których uczniowie najlepiej zdali maturę, wśród nich znalazł się również Tomasz Wysocki. Umieszczenie III LO w Brodnicy w pierwszej ósemce najlepszych placówek w województwie było znacznym wyróżnieniem, w pełni zasłużonym z uwagi na niemal stuprocentową zdawalność egzaminów zewnętrznych. Ponadto maturzyści 2018 naszej szkoły zdali w stu procentach tegoroczną maturę z matematyki, która stanowi problem dla uczniów w całym kraju.

Sukces jest wynikiem konsekwentnej pracy nauczycieli z uczniami i wysokiej jakości poziomu kształcenia. Tegoroczny wynik dał nam wszystkim dużo radości i powód do dumy, jednakże jesteśmy w pełni świadomi, iż tak dobry wynik jest również wielkim wyzwaniem. Kolejnym maturzystom życzymy powtórzenia tego osiągnięcia w następnych latach.