Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, najbardziej nieustraszeni licealiści wybrali się na wyprawę w góry.

W dniach 3-7 września młodzież naszej szkoły wyruszyła na górskie szlaki, pod opieką A. Głowackiej, I. Wiśniewskiej oraz R. Stawskiego. Na śmiałków czekało wiele niespodzianek, w tym niezwykłych widoków, ukrytych między szczytami jezior, schronisk i wyjątkowych okazów przyrody a także zmienne warunki pogodowe. Uczniowie nie dali się jednak pokonać niesprzyjającej chwilami aurze i zrealizowali pierwotny plan wyjazdu.

Pierwszego dnia po przejściu Doliną Chochołowską 25 licealistów z opiekunami i przewodnikami zdobyło szczyt Grześ (1653 m n. p. m.) w Tatrach Zachodnich.  Następnego dnia wszyscy dotarli do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej (1500 m n. p. m.) i udali się nad Czarny Staw Gąsienicowy w Tatrach Wysokich (1624 m n. p. m.). Grupa odwiedziła również Morskie Oko i dotarła nad Czarny Staw pod Rysami.

W sumie uczniowie pokonali ponad 60 kilometrów. W drodze powrotnej nasi licealiści złożyli wizytę w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Po powrocie z wyjazdu pozostały liczne wspomnienia, niezwykłe doznania, obolałe nogi, głowa pełna wiatru i oczy nasycone wciąż żywymi obrazami.