W dniach 5-7 września 2018 r. uczniowie czterech klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w zajęciach integracyjnych nad polskim morzem.

Jak co roku na początku września, nowi licealiści wyruszyli w swoją pierwszą wspólną podróż, tradycyjnie już do Władysławowa. Towarzyszyła im grupa uczniów klas drugich i trzecich, pod kierunkiem Iwony Malinowskiej i Anny Biłas. Nadzór nad całą liczną gromadką pełniła wicedyrektor Maria Malinowska. Motywem przewodnim zajęć było hasło:  "Morskie opowieści w hollywoodzkim stylu".

Pierwszy dzień młodzież spędziła bardzo aktywnie, poznając swoich wychowawców (A. Rogozińską, I. Kwiatkowską, I. Sochacką, M. Sonakowskiego) oraz rówieśników. Na plaży przeprowadzono konkurs, polegający na zaprezentowaniu scenek filmowych w różnych gatunkach: westernowym, disnejowskim, science-fiction oraz "płaszcza i szpady".

Kolejne dni również dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, w tym "Rywalizacji o Oskary" i zajęć w plenerze. Całość zwieńczyła prezentacja klas "na czerwonym dywanie" i przyznanie Oskarów.

Piękna pogoda sprzyjała nawiązywaniu relacji zaś widok morza koił, uspokajał i niósł obietnicę dalszych przygód w tym radosnym gronie uczniów i pedagogów naszego liceum.

Red.