3 września 2018 r. pierwszy dzwonek obwieścił początek roku szkolnego.

Choć piękna pogoda wciąż nas rozpieszcza dużą dawką światła słonecznego i przyjemnego ciepła, wakacje dobiegły końca.

Jednak, jak słusznie ktoś kiedyś zauważył,  "Każdy koniec to lepszy początek. Otwierasz czystą kartę i zapisujesz ją od nowa, tym razem tak, jak chcesz..."

O godzinie 8.30, po uroczystym wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, ciepłe słowa powitania do zgromadzonej w auli młodzieży naszego liceum skierował dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Tomasz Wysocki. Głos zabrała również wicedyrektor Maria Malinowska, życząc powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach. Nauczyciel historii Radosław Stawski przypomniał o rocznicy wybuchu II wojny  światowej oraz setnym jubileuszu odzyskania niepodległości, który świętujemy w bieżącym roku kalendarzowym. Po oficjalnej części młodzież udała się  do klas na spotkania z wychowawcami.

Redakcja szkolnej strony internetowej życzy wszystkim dobrego startu, pozytywnych wpisów na pustych jeszcze kartach księgi tego roku, aby na finiszu cieszyć się z zapisanej historii, z w pełni zasłużonym poczuciem satysfakcji.

Uczniom klas pierwszych życzymy wielu wspaniałych doświadczeń, zaś przyszłym maturzystom powodzenia w wysiłkach i trudach wytężonej pracy, którym będą musieli sprostać w tym szczególnie ważnym dla nich roku.