Ponad 200 gimnazjalistów ze szkół powiatu brodnickiego odwiedziło III Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy w czasie Drzwi Otwartych.

W czasie Drzwi Otwartych w III LO wiele atrakcji czekało na gości - uczniów gimnazjów z powiatu brodnickiego, którzy zastanawiają się nad wyborem szkoły.

Goście powitani przez dyrektora Zespołu Szkół nr 1 Tomasza Wysockiego zwiedzali szkołę, uczestniczyli w mini-lekcjach, przygotowanych w pracowniach przedmiotowych.

W sali językowej przeprowadzono dwie konkurencje: pierwsza zabawa polegająca na układaniu angielskich słówek, tematycznie związanych z tegorocznym motywem przewodnim Drzwi Otwartych, z liter umieszczonych na dużych planszach okazała się niekiedy wyzwaniem również sprawnościowym; druga konkurencja, tzw. "Urodziny", obejmowała szereg pytań z wiedzy ogólnej o Polsce, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.  Uczono się też języka włoskiego na wesoło w formie karaoke. U sportowców można było wziąć udział w mini zawodach i zapoznać się z osiągnięciami i trofeami prezentowanymi na wystawie sportowej. W sali audytoryjnej uczniowie zaproszeni zostali do „Kina Wolność” na program artystyczny. Biolodzy i chemicy w pokazie satyrycznym próbowali oddać codzienność szpitalną na oddziale chirurgicznym, jednocześnie ucząc gości anatomii i biologii. Fizycy i informatycy zaprezentowali pokazy fizyczne, kalambury i tajniki robotyki. Na boisku można było spróbować swoich sił w pokazie bokwy. Nie zabrakło też stoiska z gadżetami III LO, ulotkami i reklamą szkoły oraz rzecz jasna pysznego poczęstunku ze smakołykami.

Red.