23 maja o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Brodnicy Stowarzyszenie "Na Wiejskiej" przeprowadziło międzyszkolny konkurs "Wielki test: Anna Wazówna i zioła. Dynastia Wazów na tronie polskim". Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele III LO

Wśród kilkudziesięciu uczniów, chcących wykazać się wiedzą o brodnickiej starościnie znaleźli się też uczniowie ZS1: Monika Chwiałkowska i Daria Robak (uczennice klas siódmych) oraz Michał Jaworski i Dominik Cieszyński z III LO.

Po elektronicznym teście, złożonym z kilkudziesięciu pytań dotyczących zainteresowań Anny Wazówny, działalności Wazów na tronie polskim oraz - co najtrudniejsze - znajomości ziół i przypraw jury wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli: Michał Jaworski (III LO), Dominik Cieszyński (III LO), Monika Chwiałkowska (SP7) oraz Dominik Maciejewski (Gimnazjum nr 1). Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 1 - Jakub Pawłowski, Wiktoria Pizoń, Martyna Bigos, Dominika Paradzińska. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Pawłowski z Gimnazjum nr 1.

Gratulujemy Michałowi i Dominikowi!