30 maja w III LO odbyła się uroczystość różyczkowania.  69 absolwentów szkoły otrzymało róże z rąk swoich młodszych kolegów z klas drugich. W obecności wielu  gości wyróżniono najlepszych uczniów szkoły.

Rodzice, przyjaciele, nauczyciele i wielu znamienitych gości uczestniczyło w uroczystości pożegnania absolwentów w III LO w Brodnicy. Ze szkołą , kolegami i z wychowawcami: Katarzyną Pechman, Anną Rosik, Edytą Załęską   żegnali się uczniowie trzech  klas trzecich.

Dla najlepszych były liczne nagrody i wyróżnienia.

Najlepsza uczennica szkoły Joanna Ramowska - stypendystka Prezesa Rady Ministrów, wielokrotna stypendystka Burmistrza otrzymała nagrodę z rąk burmistrza Radosława Radacza i Kryształową kulę dla najlepszego absolwenta od dyrektora szkoły Tomasza Wysockiego.

Nagrody za najlepsze  wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali także : Paweł Cieszyński ( nagroda Romana Pawlaka, przewodniczącego Rady Miasta), Aleksandra Lange  ( nagroda starosty Piotra Boińskiego) , Jagienka Wójcik (nagroda  Edwarda Łukaszewskiego, Wójta Gminy Brodnica) ,  Anna Czupryńska( nagroda Romana Pytlasińskiego Przewodniczącego Rady Powiatu),Alicja Krajewska(   nagroda Wioletty Sternickiej- Twarogowskiej, Przewodniczącej Rady Gminy Brodnica ), Kinga Skrętkowicz( Nagroda Ryszarda Bobera, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego), Hubert Sarnowski, Oliwia Kołecka( nagroda radnego Mateusza Szafrańskiego) , Weronika Elgert, Klaudia Nadarzewska, Mateusz Wróblewski, Karolina Maliszewska, Kinga Pasternacka Sylwia Dumin, Sylwia Gutowska, Julia Czerwińska, Szymon Pawłowski, Wiktoria Karwat , Wiktoria Lisińska ( nagrody Rady Rodziców)

Były też nagrody dla Najlepszego Humanisty- dla Kingi Pasternackiej od posła Zbigniewa Sosnowskiego  i dla Najlepszego Matematyka- Agnieszki Krajewskiej od Marka Hildebrandta , radnego Sejmiku Województwa.

Za reprezentowanie szkoły w olimpiadach i konkursach przedmiotowych nagrody otrzymali: Kinga Pasternacka, Natalia Wiśniewska , Joanna Ramowska , Sylwia Gutowska,  Mateusz Wróblewski, który uzyskał też nagrodę „ Aktywny samorządowiec” i Klaudia Nadarzewska - za reprezentowanie szkoły w Sejmie Dzieci  i Młodzieży .

Za udział w wielu projektach artystycznych nagrody odebrali: Mateusz Wróblewski, Joanna Ramowska, Julia Musiał, Monika Mergel, Sylwia Gutowska, Aleksandra Lange, Justyna Moczadło, Alan Cholewczyński, Aleksandra Kaczmarek.

Za reprezentowanie szkoły w wielu zawodach sportowych: Jakub Fudala, Artur Marchlewicz, Aleksander Narewski, Aleksandra Lange oraz Jakub Domagalski – za osiągnięcia w karate na arenie międzynarodowej i Kacper Osiński - za reprezentowanie szkoły w ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Nagrody za działalność na rzecz szkoły: Aleksandra Lange, Aleksandra Kaczmarek, Alicja Krajewska, Joanna Ramowska, Julia Czerwińska, Sylwia Gutowska, Karolina Maliszewska, Maciej Suchocki .

Nagrodę dla   Osobowości Roku,  przyznawaną co roku wybitemu absolwentowi dyrektor Tomasz Wysocki wręczył Mateuszowi Wróblewskiemu.

W tym roku ideą przewodnią święta maturzystów było stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.