4 maja 2018 roku 66 uczniów III LO w Brodnicy stawiło się w szkole, by o godzinie 9.00 rozpocząć swój egzamin dojrzałości.

Jak tradycja nakazuje, na początek trzeba było zmierzyć się z arkuszem maturalnym z języka polskiego.

4. maja na obowiązkowym dla wszystkich poziomie podstawowym egzaminu z języka polskiego było czytanie ze zrozumieniem i praca pisemna. Można było wybrać pisanie rozprawki na podstawie „Lalki” Bolesława Prusa i innych tekstów kultury ( Czy tęsknota jest siłą niszczącą, czy budującą ludzkie życie?) albo zająć się interpretacją wiersza Ernesta Brylla pt. "Bądźmy dla siebie bliscy, bo nas rozdzielają”.

7. maja odbył się egzamin z matematyki, podobno nie tak straszny, jak się spodziewano. We wtorek, 8. maja będzie natomiast część pisemna z języka angielskiego.

Potem uczniów czekają jeszcze matury z przedmiotów dodatkowych i egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych.

Życzymy powodzenia. Trzymamy kciuki za super wyniki.

Red.