Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

Podarta kurtyna

Prezentacja LO

Film III LO

7 kwietnia 2018 roku odbyła się V edycja Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej, który organizowany jest na Wydziale Nauk o Ziemi UMK Toruń. Drużyna z III LO pod opieką merytoryczną nauczycielki geografii Beaty Kalwa zajęła trzecie miejsce.

 

W konkursie wystartowało ponad 100 osób reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całego kraju. Po zakończeniu części testowej, do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 drużyn, które uczestniczyły w części ustnej testu. Ten etap obejmował 5 rund, w których uczestnicy w krótkim czasie musieli odpowiedzieć na wylosowane pytania z różnych zagadnień geograficznych.

- Tegorocznym test oceniam, jako trudny, ponieważ jego rozwiązanie wymagało od uczniów nie tylko bardzo rozległej wiedzy, ale przede wszystkim było sprawdzianem ich zainteresowań – twierdzi nauczycielka geografii w III LO Beata Kalwa – Mimo tego, test był bardzo ciekawy i rozwijający. Ciekawa w formule okazała się część ustna, która wymagała dużej odporności psychicznej i umiejętności publicznej prezentacji wiadomości. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze.

- Pytania były więc bardzo urozmaicone i wymagały rozległej wiedzy geograficznej, ale także pomysłowości, kojarzenia i umiejętności szybkiego opanowania stresu. Ta część odbywała się przy udziale widowni, która tworzyli pozostali uczestnicy konkursu. Walka była bardzo zacięta i ostatecznie przedstawiciele III LO w Brodnicy zajęli 3 miejsce- mówi Beata Kalwa, która  przygotowała zespół III LO.

W skład zespołu naszego liceum weszli:  Dominik Cieszyński, Sebastian Górski (uczestnicy etapu okręgowego olimpiady przedmiotowej z geografii) oraz Michał Jaworski- wszyscy uczniowie klasy 2a.

Red.

Back to top