Nasze liceum było jedną z 297 szkół ponadgimnazjalnych, które wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym  „BÓBR” -  http://www.bobr.edu.pl,  który rozwija i kształtuje myślenie algorytmiczne oraz popularyzuje posługiwanie się technologią informacyjno-komunikacyjną.
Dnia 13 listopada 2017 r. zadania na platformie internetowej rozwiązywali uczniowie klas IA i IB Agata Wróblewska, Mateusz Suchocki, Mikołaj Witkowski, Hubert Kiljański, Adam Kędziorski, Jakub Kucharski i Piotr Filipski. Do konkursu przygotowywał ich Pan Tomasz Michalski.

Uczeń klasy IB - Jakub Kucharski – zajął III miejsce spośród około 4000 uczestników.
 Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 marca 2018 r. na Wydziale Matematyki i informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Kuba,
gratulujemy Ci i życzymy dalszych sukcesów!