Już po raz dziewiąty w Brodnicy były Nocne Manewry Patriotyczne. Udziałem w manewrach

młodzież uczciła Narodowe Święto Niepodległości .

W nocy 10 na 11 listopada 2017r., tj. z piątku na sobotę, odbyły się IX Nocne Brodnickie Manewry Patriotyczne .

Na Dużym Rynku w Brodnicy o godzinie 18.00 stawili się wszyscy uczestnicy manewrów, w tym dwie grupy z III LO.

Dostaliśmy przypinki oraz kartę punktów i ruszyliśmy w trasę .

W tym roku organizatorzy przygotowali  19 punktów, miejsc, w których rozwiązywaliśmy różne zagadki.

Byliśmy m.in.  m.in. w klasztorze oo. Franciszkanów,  w siedzibie LOK, w Warsztatach  Terapii Zajęciowej,  siedzibie Straży Pożarnej i Muzeum oraz w brodnickim zamku.

Witaliśmy gen. Józefa Piłsudskiego na dworcu, tańczyliśmy krakowiaka w Technikum przy ul. Mazurskiej, a w Domu Harcerza składaliśmy polską flagę.

Jednak, żeby nie było "za łatwo", sami musieliśmy odkryć lokalizację punktów. Odbyło się to za pomocą specjalnej aplikacji oraz trzywyrazowych haseł.

Nasze postępy w pokonywaniu trasy umieszczaliśmy na serwisie Facebook z hasztgiem: #9BMP. Zakończenie uroczystości miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Wiejskiej około północy.

Manewry to ciekawy i pouczający pomysł na uczczenie  Narodowego Święta Niepodległości.

Moniak Klocek