W miniony weekend 3 i 4 listopada uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego odbyli spotkanie z matematyką w innych niż zwykle okolicznościach. Salę lekcyjną zorganizowano bowiem w gościnnych  murach Ośrodka Edukacji Ekologicznej ,,Miętowy Gaj” w Gaju Grzmięcy.

W zielonej matematycznej  weekendowej szkole było  29 uczniów klasy trzeciej. To matematycy , realizujący  ten przedmiot licealny  w zakresie rozszerzonym.

-  Przyszłoroczni maturzyści bardzo intensywnie pracowali i z sukcesem pokonywali zawiłości matematycznych zadań. Umiejętności uzyskane podczas wielogodzinnej pracy z całą pewnością przyniosą pozytywne efekty np. na egzaminie maturalnym- mówi wicedyrektor i nauczyciel matematyki w III LO -Marek Jasiński, organizator matematycznego weekendu.

W traktacie wyjazdu uczniowie spędzali czas również na zabawie. Po wspólnie przygotowanej kolacji odbyła się projekcja filmu, którego bohaterkami były genialne matematyczki biorące udział w przygotowaniu pierwszych amerykańskich misji kosmicznych.

W sobotnie popołudnie uczniowie odwiedzili  siedzibę Brodnickiego Paku Krajobrazowego, w której Małgorzata Gutowska prezentowała park , jego faunę i florę, która czyni z BPK miejsce wyjątkowe. Był też spacer jesiennymi dróżkami ścieżki dydaktycznej.

Matematyczne wyjazdy stały się już tradycją szkoły, w bieżącym roku szkolnym odbył się już czwarty tego typu wyjazd. Wszyscy uczestnicy tej naukowej biesiady zgodnie twierdzą, że warto uczestniczyć w tego rodzaju inicjatywach, bo nauka w grupie to nie obowiązek, ale przyjemność.

Redakcja szkolnej strony internetowej III LO w Brodnicy