25 października 2017 r. w I liceum Ogólnokształcącym w Brodnicy odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny im. Jana Adamczaka. Zwycięstwo w konkursie zdobyli licealiści z III LO w Brodnicy.

Powiatowy Konkurs Matematyczny  organizowany w I LO w Brodnicy to rywalizacja najlepszych matematyków z powiatu Patronuje jej wybitny pedagog,  który wykształcił wiele matematycznych pokoleń- śp. Jan Adamczak.

W dziewiątej edycji konkursu w dwóch etapach bezkonkurencyjni byli uczniowie III LO w Brodnicy.

Pierwszy, pisemny etap konkursu polegał na rozwiązaniu kilku zadań o dużym stopniu złożoności. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z konkursowymi zadaniami zakwalifikowani zostali do drugiego finałowego etapu, który odbył się w czwartek 26 października.

W finałowej ósemce znalazło się 6 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego  i 2 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego.

Również w tej części konkursu doskonale radzili sobie licealiści z Matejki, którzy zdobyli :

I miejsce-Piotr Filipski, kl. I a  i Jakub Kucharski, kl. I b

II miejsce- Natalia Olszewska, kl. II a  , Monika Klocek, kl. II a i Kamil Karczewski, kl. IIa

III miejsce - Sebastian Górski, kl. II a .

Grupę matematyków z III LO w Brodnicy przygotował Marek Jasiński.

Finaliści konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Szkolne Koło Redakcyjne III LO w Brodnicy