We wrześniu trzydziestoosobowa grupa licealistów z III LO w Brodnicy wyjechała na UMK w Toruniu, by zgłębić wiedzę na temat zanieczyszczeń środowiska .

28 września grupa uczniów realizująca program rozszerzony z chemii i biologii w III LO w Brodnicy wyjechała na UMK w Toruniu , by poszerzyć wiedzę dotyczącą zanieczyszczeń środowiska.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki chemii i geografii: Beata Kalwa i Edyta Załęska.

- Na ,,Wydziale Nauk o Ziemi” była dwugodzinna prelekcja pt.: „Co ,,fruwa” w powietrzu , czyli jak zmierzyć zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego?’’

Prezentacja wzbogacona była w dane statystyczne, wykresy oraz zdjęcia. Dowiedzieliśmy się m.in. jak zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska- mówią uczestniczki wykładu.

Po wykładach był dwugodzinny marsz na orientację w grupach. Każda z grup dostała mapę, zawierającą nazwę obiektu oraz punkty pomiaru zanieczyszczeń.

Uczniowie z naszej szkoły dokładnie wykonali zadanie i otrzymali nagrody.

Kolejną częścią spotkania na UMK była praca w sali informatycznej , gdzie uczyliśmy się, jak tworzyć mapy komputerowe. Dowiedzieliśmy się , na czym polega system informacji geograficznej; zwiedzaliśmy też uniwersyteckie laboratoria .

Natalia Nowakowska kl II ,,b’’