Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

  • III Liceum Ogólnokształcące

Dzienniczek

Podarta kurtyna

Prezentacja LO

Galeria Zdjęć

Nasza koleżanka z III LO w Brodnicy, Paulina Rumińska, która przed wakacjami została laureatką  13. Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Zabytki naszego regionu” we wrześniu odebrała nagrody w Ciechocinku.

Konkurs „Zabytki naszego regionu” jest organizowany od 14 lat przez Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury i służy propagowaniu wiedzy o regionie kujawsko – pomorskim. Głównym celem tych starań jest zainteresowanie młodzieży historią ciekawych miejsc i obiektów, znajdujących się w ich otoczeniu. Honorowy patronat nad obecną edycją konkursu objęli: Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sambor Gawiński, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, zaś patronat medialny objęły m.in. Polskie Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy i TVP SA Oddział Bydgoszcz.

Temat XIII edycji konkursu brzmiał: „Miejski i wiejski pejzaż dziedzictwem przeszłości”. W tej materii uczennica klasy prawno-dziennikarskiej III LO w Brodnicy napisała pracę o brodnickim rynku.

 Paulina Rumińska załączyła zdjęcia rynku z lotu ptaka, opisała legendy, historię oraz obecną rolę Dużego Rynku. Swoją pomoc w napisaniu pracy dołożyli rodzice Pauliny oraz nauczyciel historii Radosław Stawski. Paulina odebrała zdobyte w konkursie nagrody rzeczowe w Teatrze Letnim w Ciechocinku podczas inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa.

  RS

Zdjęcia:

1)    Paulina Rumińska z III LO w Brodnicy odebrała zdobyte w konkursie nagrody rzeczowe w Teatrze Letnim w Ciechocinku podczas inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa.

2)    Na scenie Paulina trzecia od lewej

Back to top