Podróż w czasie i przestrzeni  odbyli uczniowie III LO, którzy pojechali do Warszawy na wycieczkę tematyczną z wiedzy o społeczeństwie.

22 maja uczniowie klas drugich, którzy realizują rozszerzone zajęcia z  zakresu wiedzy o społeczeństwie byli na wycieczce w Warszawie.

Podróżą w tragiczną przeszłość II wojny światowej było zwiedzanie  Muzeum Polskich Żydów.

- Przeszłość poznawaliśmy także zwiedzając  Warszawę "Śladami PRL- u" i poznając historię Sejmu RP w czasie wizyty w budynku sejmowym- mówi Iwona Malinowska, nauczyciel WOS w III LO , która zorganizowała wycieczkę.

Dodatkową atrakcją dla wycieczkowiczów były przypadkowe spotkanie i zdjęcia ze znanymi osobami, m.in.  ze znanym Youtuberem - Cyber Marianem, który został rozpoznany, mimo że  nie miał okularów,  które są jego znakiem rozpoznawczym oraz Michałem Pirógiem.

Ciekawa była też nieplanowana rozmowa z osobami protestującymi po Sejmem

przeciwko hipokryzji niektórych ugrupowań opozycyjnych.

Aleksander Narewski