55 uczniów z III LO i Gimnazjum nr 2 w Brodnicy,  ratownicy i nauczyciele już po raz siódmy wzięli udział we wspólnym spływie kajakowym, organizowanym w rocznicę urodzin papieża.

18 maja, jak co roku, w rocznicę urodzin papieża Karola Wojtyły – Jana Pawła II uczniowie III LO w Brodnicy przecierali  wodne szlaki Pojezierza Brodnickiego.

Jako, że wielki patron ZS nr 1 w Brodnicy uwielbiał aktywność fizyczną, tę właśnie wartość kultywują uczniowie szkoły uczestnicząc w spływach od 2010 roku. Pomysłodawcą tej inicjatywy był dyrektor Tomasz Wysocki. Łączące się z sobą polodowcowe jeziora rynnowe pojezierza umożliwiają tego typu aktywność fizyczną wśród pięknych plenerów przyrodniczych. Trasa bywa więc ciekawa i różnorodna.

-W tym roku ruszyliśmy kajakami jeziorem Bachotek ze stanicy PTTK  do Drwęcy . Zakończyliśmy spływ na „zakolu”– wspominają tegoroczny spływ uczniowie III LO w Brodnicy – Wspólne wiosłowanie zapamiętamy, jako wspomnienie o patronie szkoły, ale także jako  lekcję integracji „w pięknych okolicznościach przyrody”.

RS