W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wręczono nagrody zwycięzcom  dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej
"Oni tworzyli naszą historię". Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Daniel Zero z III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Brodnicy i Ewa Śpiewakowska z Gminy Brzuze z powiatu rypińskiego.

28 marca w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody w konkursie historycznym "Oni tworzyli naszą historię".
Konkursowi patronuje postać Elżbiety Zawackiej - legendarnej cichociemnej.
Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty,
Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum  i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu,
a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Na gali w Toruniu  główną nagrodę odebrał Daniel Zero,
wyróżnienia otrzymały m.in. Natalia Wiśniewska i Natalia Przybyłowska z III LO w Brodnicy.

Laureaci pisali pisemne prace dokumentujące losy nieznanych bohaterów
oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i powiatu brodnickiego.

Redakcja szkolnej strony www III LO w Brodnicy