3 MARCA 2017, Grupa Cyrkowa "BeDeKus" zaprosiła  do Brodnickiego Domu Kultury Rodziców i Przyjaciół na Wielką Galę Cyrkową. Autorką projektu, dzięki któremu młodzi aktorzy cyrkowi dostali dofinansowanie jest nasza koleżanka z III LO- Emilia Lenga .

Ponad 70 występujących, tłumy widzów, które wypełniły salę BDK i wspaniałe, profesjonalne widowisko cyrkowe- tak było w piątek 3 marca w Brodnicy.

Młodzi cyrkowcy, którzy prezentowali się na scenie BDK,  żonglowali, zachwycali trikami z   diabolo, jeździli na monocyklach, chodzili na szczudłach i tańczyli z szarfą- słowem dali profesjonalny pokaz sztuki cyrkowej. Zebrali burzę oklasków i absolutnie zasłużone słowa uznania.

A motorem całego zamieszania byli opiekunowie grupy, którzy na co dzień także prowadzą  zajęcia ze sztuki cyrkowej:  Dominika Dembek i Mateusz Gutfeld, ale także nasza koleżanka – Emilia Lenga z trzeciej klasy III LO, która  napisała projekt i dostała unijne dofinansowanie na projekt , którego podsumowaniem była właśnie gala cyrkowa w BDK.

Gratulujemy Emilii, opiekunom i młodym mistrzom sztuki cyrkowej.

Red. Szkolnej strony internetowej III LO