Podopieczni Jana Orzecha z III LO w Brodnicy   wygrali mistrzostwa województwa kujawsko - pomorskiego w piłkę ręczną. Dopingowaliśmy ich w czasie mistrzowskich rozgrywek na hali OSiR.

W tegorocznych rozgrywkach drużyna naszego liceum, trenująca pod kierunkiem Jana Orzecha , szła jak burza. Wcześniej pokonali  brodnickie drużyny I LO oraz CKZiU . Następnie nie dali szans mistrzom Grudziądza i Torunia wygrywając  z Zespołem Szkół Zawodowych  i IV LO .

W finale mistrzostw też było fantastycznie.

Wyniki spotkań:
Brodnica - Bydgoszcz 21:15, Brodnica - Lipno 24:8, Brodnica - Strzelno 29:12, Bydgoszcz - Lipno 23:16, Bydgoszcz - Strzelno 22:17, Lipno - Strzelno 18:15
Kolejność: 1. III LO Brodnica 6 pkt 74:35, 2. SMS Bydgoszcz 4 pkt 60:54, 3. LO Lipno 2 pkt 42:62, 4. ZSO Strzelno 0 pkt 44:69

Szczypiorniści  z III LO zdobyli tytuł po raz piętnasty, o czym informowały koszulki:,,15 lat - dominatorzy.”

-  Jestem dumna z naszych uczniów i ich nauczyciela Jana Orzecha - podkreśliła Maria Malinowska, dyrektor LOw czasie wręczenia pucharu i złotych medali zwycięzcom zawodów i ich trenerowi.

W trakcie zawodów młodzież dopingująca mistrzów prezentowała program artystyczny, były konkursy i pokaz bokwy przygotowany przez Anitę Szwedo. Zawody relacjonował spiker Tomasz Kamiński.

Zespół III LO wystąpił w składzie:Łukasz Wieczyński, Michał Żmudziński, Jakub Jaworski, Łukasz Ciesielski, Piotr Sugalski, Jakub Fudala, Aleksander Narewski, Artur Marchlewski, Szymon Drumiński, Bartosz Kusiński, Mikołaj Kamiński, Dominik Jaworski, Daniel Nasiadka, Adrian Berent - opiekun Jan Orzech.

WK